وبسایت CG Cube سعی در پوشش انواع مسائل در حوضه گرافیک کامپیوتری (CG) داره. برای آشنایی کلی با گرافیک کامپیوتری به این مقاله در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

بخش اخبار:

بخش اخبار وبسایت ما اختصاص داره به تمام اخباره مربوط به گرافیک کامپیوتری.

در قسمت اخبار مربوط به فیلم و انیمیشن، سعی داریم تمام اخبار و تازه های انیمیشن که یکی از شاخه های اصلی گرافیک کامپیوتری به حساب میاد و همچنین فیلم هایی که در ساختشون از گرافیک کامپیوتری استفاده شده و به اصطلاح جلوه های ویژه زیادی دارن رو پوشش بدیم.

بازی از شاخص ترین رشته های مربوط به گرافیک کامپیوتری هست که ما در این بخش سعی میکنیم تمام اخبار بازی ها رو پوشش بدیم.

در بخش نرم افزار، به اخبار نرم افزارهایی میپردازیم که در صنعت گرافیک کامپیوتری استفاده میشن.

در بخش سخت افزار هم به اون دسته از سخت افزارهایی میپردازیم که تأثیر ویژه ای در مسیر گرافیک کامپیوتری دارند.

 

طرح و ایده:

الهام گرفتن، یکی از کلیدی ترین منابع برای خلق یک اثر هنری به حساب میاد. هنرهای خلق شده به وسیله کامپیوتر یا CG Art هم از این قاعده مستثنی نیست. در این قسمت سعی داریم تصاویر آثار برتر در طراحی رو به نمایش بذاریم تا هم با برترین های دنیا آشنا بشیم و هم از کارهاشون برای خلق آثار CG کمک بگیریم.

 

ویدیو:

بخش بزرگی از تولیدات گرافیک کامپیوتری در قالب تصاویر متحرک شامل تبلیغات و انیمیشن های کوتاه میشن که ما قصد داریم در این بخش به معرفی این آثار بپردازیم.

بخش مراحل ساخت یا Making of به ویدیوهایی گفته میشه که نحوه ساخت یک انیمیشن، بازی، آگهی تبلیغاتی یا جلوه های ویژه رو نشون میده. این ویدیوهای کوتاه میتونن در آشنایی با نحوه ساخت آثار و تولیدات برتر به ما دید مناسبی بدن.

معرفی و نمایش کاری که به اون Showreel گفته میشه، به معرفی آثار شرکت های بزرگ، افراد سرشناس و نرم افزارها در قالب ویدیوهایی کوتاه میپردازه.

 

مقالات:

مقالات در سایت ما به دو دسته کلی مصاحبه-زندگینامه و تحلیل و بررسی تقسیم میشه.

در بخش اول مصاحبه های انجام شده با افراد سرشناس قرار میگیره. در بخش دوم هم به بررسی و تحلیل آثار، نرم افزارها، سخت افزارها، تازه ها و بسیاری جنبه های دیگه در گرافیک کامپیوتری میپردازیم.

 

آموزش:

در بخش اول یعنی مقاله، به آموزش تخصصی یک بخش از یک نرم افزار میپردازیم

در خبش دوم یعنی داستان یک پروژه، سعی میشه به شکلی خلاصه، روند ساخت یک پروژه توضیح داده بشه. ممکن هست نرم افزارهای زیادی در ساخت یک پروژه استفاده شده باشند و زمان زیادی صرف ساخت اون شده باشه، در این بخش سعی میشه هر کدوم رو به صورت خلاصه و کلی بررسی کنیم تا با نحوه ساخت اون پروژه آشنا بشید.

 

ما در صفحه فیسبوک و گوگل+ تمام مطالب منتشر شده روی وبسایت رو قرار میدیم. میتونید با دنبال کردن ما در این صفحات همواره پیگیر مطالب ما باشید و هیچ مطلبی رو از دست ندید. همچنین، در صفحه فیسبوک آثار خوبی رو در دو بخش 2D و 3D به اشتراک میگذاریم.

میتونید با عضویت در گروه فیسبوک CG Cubeبا دیگران آشنا بشید، سوالاتتون رو مطرح کنید، به دیگران در خصوص مشکلاتشون کمک کنید، کارهاتون رو روی گروه قرار بدید تا نظر دیگران رو در خصوص اونها بدونید و بسیاری فعالیتهای دیگه.

 

 

 

ارتباط با ما

  

جستجو

Facebook
Facebook
Telegram
Telegra,
Google
Google

CGCube. استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است