امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 


Vitaly Bulgarov، طراح مفهومی (concept designer) نکته های برترش رو از سالها تجربه کار در صنعت سرگرمی به ما ارائه میکنه. پروژه های اخیر اون شامل Transformers 4، Robocop 2014، Starcraft 2: Heart of the Swarm، Diablo 3، World of Warcraft: Catalysm، World of Warcraft: Mists of Pandaria میشه.

 

 

 

 

بدون معطلی

نظم، کلید رسیدن به هر چیزی هست. باید درباره هدف آگاهی کامل داشته باشید،اینکه موعد پروژه چه زمانی هست؛ بدونید از چه ابزارهایی میخواید استفاده کنید، روش های منطقی چیه و برای رسیدن به نتیجه نهایی به کارامدترین روش ممکن چه قدم هایی باید بردارید.

برای مطمئن شدن از این که روز خلاقانه ای هست، معمولاً روزم رو به شکل دقیقی از شب قبل برنامه ریزی میکنم. اینجوری وقتی از خواب بیدار میشید یه نقشه راه دارید و نیاز نیست دوباره به کارهایی که باید انجام بدید فکر کنید، بنابراین میتونید مستقیم سراغ کارها برید و بدون معطلی موارد رو یکی بعد از دیگری انجام بدید. معمولاً، یه لیست از مواردی که باید در روز بعد انجام بدم بر اساس اولویت میسازم، و به هر کدوم یه زمان پایان چالش برانگیز اما واقع گرایانه میدم، بنابراین برای فعالیت های اتفاقی که ممکنه روزم رو از بین ببره جایی نمیذارم.

 

 

هر مورد معمولاً به چندین زیر مورد با زمان مشخص خودشون، با در ذهن داشتن هدف اصلی، تقسیم میشن. دلیل اصلی این سخت گیری درباره برنامه روزانه، حداقل برای من، این حقیقت هست که اگر یه لیست واضح از چیزهایی که باید انجام بدم همراه با موعد پایانشون نداشته باشم، ذهنم درنهایت به سمت فعالیت های دیگه مثل وبگردی، خوندن یه کتاب/مقاله یا حتی اضافه کردن جزئیات بیش از حد به یه بخش کوچک از یه طراحی کشیده میشه. در اصل، هرچیزی که ممکنه باحال باشه اما لزوماً کمکی تو رسیدن به هدفهام در اون روز نکنه. بنابراین دنبال کردن یه مدیریت زمان سخت گیرانه لازم به نظر رسید تا چیزها رو سریع انجام بدم در حالی که از کیفیت بالاشون مطمئن باشم و در کار/زندگی/سلامتی تعادل برقرار کنم.

 

سرمایه گذاری در سخت افزار و نرم افزار

یه سیستم سریع و پاسخگو یکی از اجزاء بحرانی برای مراحل کاری کارامد هست. معمولاً سیستم خودم رو هر 18-20 ماه ارتقاء میدم. در حال حاظر از یه dual Xeon Boxx workstation با 192 گیگ رم استفاده میکنم تا از رندرهای سریع CPU و پشتیبانی از چندین برنامه 3D با صحنه های سنگینی که تو هرکدوم باز هست بدون افت کارایی، مطمئن بشم.

ترکیبی از Softimage، Zbrush، KeyShot و Photoshop ترکیبی ثابت شده در چندین پروژه با مهلت های چالش برانگیز بوده. Softimage مجموعه ابزارهای باحالی رو برای poly-modeling های پیچیده فراهم میکنه، Zbrush برای طراحی های ارگانیک غیر قابل جایگزینی هست، KeyShot یه موتور رندر برپایه CPU بسیار سریع داره و Photoshop همیشه جایی برای تکمیل تصویر نهایی هست. همینطور نگاهی به نرم افزارهای جدیدی که به بازار میاد دارم و سعی میکنم به چیزی که استفاده میکنم وابسته نشم. اگر راه بهتری برای انجام کارها هست ارزش زمان گذاشتن برای یادگیری روش انجامشون رو داره.

 

 

تحقیق و توسعه

ایمان قوی به زمانی برای تحقیق و توسعه دارم. معمولاً وقتی برای یه سازمان بزرگ کار میکنید به کارگیری سریع ایده های مسیر کاری جدید، نرم افزار جدید یا بیشتر کردن توانایی هایی که ممکنه تأثیر مستقیمی روی کیفیت کاری که دارید نداشته باشه سخت هست، اما در نهایت بهتون کمک میکنه تا به اهداف حرفه ای بلند مدتون برسید. بنابراین، زمانی خارج از کار برای بازسازی روش کاریتون، یادگیری توانایی های جدید و به کارگیری اونها در حوضه اهداف شخصی خودتون قطعاً یکی از بهترین روش های "تیز کردن چاقو" (کنایه از آماده بودن) هست که به روز نگهتون میداره.

 

روش مؤثر دیگه برای جذب دانش جدید موندن تو تیمی از افراد بسیار با انگیزه هست که همیشه به راه های جدیدی برای بهبود عملکرد و یادگیری توانایی های جدیدشون فکر میکنن. بنابراین ایده آل این هست که داخل همچین گروهی کار کنید که میتونید دانشتون رو به اشتراک بگذارید تا به رشد، الهام گیری و انگیزه بخشی به همدیگه کمک کنید، اما هر از چند گاهی زمان آزادی رو هم برای کار روی پروژه های شخصی داشته باشید. چیزهای جدیدی که میتونن پتانسیل مفید بودن رو داشته باشند آزمایش کنید، نه فقط برای خودتون، بلکه برای کل سازمان.

در کنار اون، یه عادت خیلی خوب این هست که به طور منظم درباره تکنیک های جدیدی که همتایان دیگه تو صنعت بهش رسیدن، مطالعه کنید، چه یک DVD آموزشی باشه یا یه مقاله، بهتون کمک میکنه تا پایه های دانشتون رو به شکل ساختاری منسجم سازمان دهی کنید. تو تجربه شخصی خودم، چیزی بود که تو درک بهتر تکنیک های مدلسازی 3D بهم کمک کرد.

 

 

میانبری وجود نداره

برای اطمینان از روند خلاقانه بسیار محکم و قوی، به خصوص در بلند مدت، هیچ فن ساده ای وجود نداره. فک میکنم همش راجع به همه چیز میشه. چیزی که میخورید، چقدر خوب و چند ساعت میخوابید، چند بار تو هفته و چقدر سخت ورزش میکنید، چه کتاب هایی میخونید و چه افرادی رو اطرافتون دارید. صدها کتاب و مقاله درباره مدیریت زمان کارامد وجود داره. اساس عملکرد خلاقانه سریع تو ظرفیت خودتون برای روبرویی با هر کاری با اشتیاق بالا، انرژی مثبت و دیدی واضح برای خروجی نهایی هست. مطمعناً یه نظمی وجود داره که ارزش سرمایه گذاری رو داره.

 

 

 


منبع: 3dtotal


 

  • هیچ نظری یافت نشد
افزودن نظر

جستجو

مقاله تصادفی

Interstellar : پشت صحنه با Christopher Nolan

 


 

Entertainment Weekly یک سال رو با کریستوفر نولان در فیلم محرمانه سبک sci-fi جدیدش ، یعندی Interstellar که 5 نوامبر ( 14 آبان ) اکران خواهد شد گذروند. این چیزی هست که از گزارش اونها متوجه شدیم.

 

ادامه مطلب...

Facebook
Facebook
Telegram
Telegra,
Google
Google

CGCube. استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است