هشتاد و هفتمین دوره مراسم اسکار امسال هم با فیلم هایی شاخصی برگزار شد که لیست تمامی نامزدها و برندگان آن به این صورت اعلام شد:

 

 

بهترین فیلم:

American Sniper (Warner Bros. Pictures)
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (Fox Searchlight Pictures
(برنده)
Boyhood (IFC Films)
The Grand Budapest Hotel (Fox Searchlight Pictures)
The Imitation Game (The Weinstein Company)
Selma (Paramount Pictures)
The Theory of Everything (Focus Features)
Whiplash (Sony Pictures Classics)

 

بهترین کارگردانی:

Alejandro G. Iñárritu  برای فیلم Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (برنده)
Richard Linklater
 برای فیلم  Boyhood
Bennett Miller
 برای فیلم  Foxcatcher
Wes Anderson
 برای فیلم  The Grand Budapest Hotel
Morten Tyldum
 برای فیلم  The Imitation Game

 

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی:

Steve Carell  برای بازی در فیلم  Foxcatcher
Bradley Cooper
 برای بازی در فیلم American Sniper
Benedict Cumberbatch
 برای بازی در فیلم  The Imitation Game
Michael Keaton
 برای بازی در فیلم  Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Eddie Redmayne
 برای بازی در فیلمThe Theory of Everything  (برنده)

 

بهترین بازیگر زن نقش اصلی:

Marion Cotillard  برای بازی در فیلم Two Days, One Night
Felicity Jones
 برای بازی در فیلم  The Theory of Everything
Julianne Moore
 برای بازی در فیلم  Still Alice  (برنده)
Rosamund Pike  برای بازی در فیلم  Gone Girl
Reese Witherspoon
 برای بازی در فیلم Wild

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

Robert Duvall  برای بازی در فیلم The Judge
Ethan Hawke
 برای بازی در فیلم  Boyhood
Edward Norton
 برای بازی در فیلم  Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Mark Ruffalo
برای بازی در فیلم Foxcatcher
J.K. Simmons
 برای بازی در فیلم Whiplash (برنده)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

Patricia Arquette  برای بازی در فیلم  Boyhood (برنده)
Laura Dern  برای بازی در فیلم  Wild
Keira Knightley
 برای بازی در فیلم  The Imitation Game
Emma Stone
 برای بازی در فیلم  Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Meryl Streep
 برای بازی در فیلم  Into the Woods

 

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

American Sniper نوشته  Jason Hall
The Imitation Game
 نوشته Graham Moore  (برنده)
Inherent Vice
 نوشته Paul Thomas Anderson
The Theory of Everything
نوشته Anthony McCarten
Whiplash
نوشته Damien Chazelle

 

بهترین فیلمنامه:

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) نوشته Alejandro G. Iñárritu, Alexander Dinelaris, Nicolas Giacobone, Armando Bo (برنده)
Boyhood
نوشته Richard Linklater
Foxcatcher
نوشته  Dan Futterman and E. Max Frye
The Grand Budapest Hotel
نوشته  Wes Anderson
Nightcrawler
نوشته Dan Gilroy

 

بهترین فیلم خارجی زبان:

Ida (Music Box Films) از لهستان به کارگردانی  Pawel Pawlikowski (برنده)
Leviathan (Sony Pictures Classics)
از روسیه به کارگردانی Andrey Zvyagintsev
Tangerines
از استونی به کارگردانی  Zaza Urushadze
Timbuktu (Cohen Media Group)
از موریتانی به کارگردانی Abderrahmane Sissako
Wild Tales (Sony Pictures Classics)
از آرژانتین به کارگردانی Damián Szifrón

 

بهترین فیلم انیمیشنی:

Big Hero 6 (Walt Disney Pictures) (برنده)
The Boxtrolls (Focus Features)
How to Train a Dragon 2 (DreamWorks Animation)
Song of the Sea (GKIDS)
The Tale of the Princess Kaguya (GKIDS)

 

بهترین طراحی صحنه:

The Grand Budapest Hotel – Production Design: Adam Stockhausen; Set Decoration: Anna Pinnock (برنده)
The Imitation Game – Production Design: Maria Djurkovic; Set Decoration: Tatiana Macdonald
Interstellar – Production Design: Nathan Crowley; Set Decoration: Gary Fettis
Into the Woods – Production Design: Dennis Gassner; Set Decoration: Anna Pinnock
Mr. Turner – Production Design: Suzie Davies; Set Decoration: Charlotte Watts

 

بهترین فیلمبرداری:

Emmanuel Lubezki  برای  Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (برنده)
Robert Yeoman
 برای  The Grand Budapest Hotel
Lukasz Zal and Ryszard Lenczewski
 برای  Ida
Dick Pope
 برای  Mr. Turner
Roger Deakins
 برای  Unbroken

 

 


 

بهترین طراحی لباس:

Milena Canonero  برای  The Grand Budapest Hotel (برنده)
Mark Bridges
 برای  Inherent Vice
Colleen Atwood
 برای  Into the Woods
Anna B. Sheppard and Jane Clive
 برای  Maleficent
Jacqueline Durran
 برای  Mr. Turner

 

بهترین تدوین:

Joel Cox and Gary D. Roach  برای  American Sniper
Sandra Adair
 برای  Boyhood
Barney Pilling
 برای  The Grand Budapest Hotel
William Goldenberg
 برای  The Imitation Game
Tom Cross
برای  Whiplash (برنده)

 

بهترین مستند:

Citizenfour (RADiUS-TWC)  (برنده)
Finding Vivian Maier (Sundance Selects)
Last Days in Vietnam (American Experience)
The Salt of the Earth (Sony Pictures Classics)
Virunga (Netflix)

 

بهترین گریم و طراحی مو:

Bill Corso and Dennis Liddiard  برای  Foxcatcher
Frances Hannon and Mark Coulier
 برای  The Grand Budapest Hotel (برنده)
Elizabeth Yianni-Georgiou and David White  برای  Guardians of the Galaxy

 

بهترین موسیقی فیلم

Alexandre Desplat  برای  The Grand Budapest (برنده)
Alexandre Desplat  برای  The Imitation Game
Hans Zimmer
 برای  Interstellar
Gary Yershon
 برای  Mr. Turner
Jóhann Jóhannsson
 برای  The Theory of Everything

 

بهترین موسیقی با کلام برای فیلم:

“Everything Is Awesome”  از  The LEGO Movie
موزیک و متن از  Shawn Patterson
“Glory”
 از  Selma (برنده)
موزیک و متن از John Stephens and Lonnie Lynn
“Grateful”
 از  Beyond the Lights
موزیک و متن از  Diane Warren
“I’m Not Gonna Miss You”
  از  Glen Campbell…I’ll Be Me
موزیک و متن از Glen Campbell and Julian Raymond
“Lost Stars”
 از  Begin Again
موزیک و متن از Gregg Alexander and Danielle Brisebois

 

بهترین صداگذاری:

John Reitz, Gregg Rudloff and Walt Martin  برای  American Sniper
Jon Taylor, Frank A. Montaño and Thomas Varga
 برای  Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Gary A. Rizzo, Gregg Landaker and Mark Weingarten
 برای Interstellar
Jon Taylor, Frank A. Montaño and David Lee
 برای Unbroken
Craig Mann, Ben Wilkins and Thomas Curley
 برای  Whiplash (برنده)

 

بهترین تدوین صدا:

Alan Robert Murray and Bub Asman  برای  American Sniper (برنده)
Martín Hernández and Aaron Glascock
 برای Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Brent Burge and Jason Canovas
 برای The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Richard King
 برای Interstellar
Becky Sullivan and Andrew DeCristofaro
 برای Unbroken

 

بهترین جلوه های ویژه

Dan DeLeeuw, Russell Earl, Bryan Grill and Dan Sudick  برای Captain America: The Winter Soldier
Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett and Erik Winquist
 برای Dawn of the Planet of the Apes
Stephane Ceretti, Nicolas Aithadi, Jonathan Fawkner and Paul Corbould
 برای Guardians of the Galaxy
Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter and Scott Fisher
 برای  Interstellar (برنده)
Richard Stammers, Lou Pecora, Tim Crosbie and Cameron Waldbauer
  برای X-Men: Days of Future Past

 

بهترین مستند کوتاه:

Crisis Hotline: Veterans Press 1 – Ellen Goosenberg Kent and Dana Perry  (برنده)
Joanna
 به کارگردانی  Aneta Kopacz
Our Curse
 به کارگردانی  Tomasz Sliwinski و  Maciej Slesicki
The Reaper (La Parka)
 به کارگردانی  Gabriel Serra Arguello
White Earth
 به کارگردانی  J. Christian Jensen

 

بهترین انیمیشن کوتاه:

The Bigger Picture  به کارگردانی  Daisy Jacobs and Christopher Hees
The Dam Keeper
 به کارگردانی  Robert Kondo and Dice Tsutsumi
Feast
 به کارگردانی  Patrick Osborne and Kristina Reed (برنده)
Me and My Moulton  به کارگردانی  Torill Kove
A Single Life
 به کارگردانی  Joris Oprins

 

بهترین فیلم کوتاه"

Aya  به کارگردانی  Oded Binnun and Mihal Brezis
Boogaloo and Graham
 به کارگردانی  Michael Lennox and Ronan Blaney
Butter Lamp (La Lampe Au Beurre De Yak)
 به کارگردانی  Hu Wei and Julien Féret
Parvaneh
 به کارگردانی  Talkhon Hamzavi and Stefan Eichenberger
The Phone Call
به کارگردانی  Mat Kirkby and James Lucas (برنده)

 

 


  • هیچ نظری یافت نشد
افزودن نظر

جستجو

آخرین خبر

تریلر داستان Jack the Ripper از Assassin’s Creed Syndicate

 


به Evie Frye برای متوقف کردن بدنام ترین قاتل سریالی Jack the Ripper کمک کنید.

 

ادامه مطلب...

دانلود کنید

Facebook
Facebook
Google
Google

Go to top

CGCube. استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است