بسیار هیجان زده ایم که اعلام کنیم MARI 3 به زودی میاد. MARI 3 راه های جدیدی رو برای مراحل کاری هماهنگ تر و خلاقانه تر که به هنرمندان نقاشی 3D (3D paint) کمک میکنه سریع تر کارها رو انجام بدن، چیزهای پیچیده رو بهتر مدیریت کنن و نتایج با کیفیت بیشتری تولید کنند، ارائه میکنه.

 

با رندرگیری و baking کاملاً هماهنگ با MODO – و API هایی برای توسعه دهنده ها تا با رندرگیرنده مورد نظرشون هماهنگش کنن – به اضافه یه گراف گره ای (node graph) و پشتیبانی از فرمت shader ها (سایه زن) و اَشکال استاندار این صنعت، MARI 3 گزینه مناسبی برای چالش برانگیزترین VFX ها (جلوه های ویژه)، انیمیشن ها یا تولیدات بازی هست.

 

 

ویدیوی معرفی MARI 3.0: 

ویژگی های جدید

 

MODO rendering و baking – مستقیم از داخل MARI به رندرگیر پیشرفته واقع نمایانه (photorealistic) MODO برای بررسی کیفیت رندر نهایی کارتون در حالی که دارید نقاشی میکنید (paint) دسترسی داشته باشید، این کمک میکنه کارِتون برای رسیدن به نتیجه دلخواه سریع تر بشه. به علاوه، حالا میتونید از قدرتمندترین baking engine نرم افزار MODO برای bake بافت ها (texture) از داخل MARI استفاده کنید؛ میشه داخل MODO پیش تنظیماتی (preset) با دامنه وسیعی از طرح ها ساخت.

 

 

پشتیبانی از OpenSubdiv – پشتیبانی جدید از اَشکال OpenSubdiv در MARI به شما اجازه میده تا با حجم های subdivision surface (SDS) کار کنید، بدون نیاز به تبدیل یا pre-subdivide کردن اونها. با سطوح subdivision، میتونید ارائه دقیق تری از سطح نرم رندر شده نهایی رو ببینید و باهاش کار کنید، همراه با لایه های UV دقیق برای هر سطح (level) از subdivision.

 

 

مدیریت فضای رنگ – بر اساس معرفی قبلی OpenColorIO، MARI 3 مراحل کاری جدید منعطف و هنرمند پسند مدیریت رنگ رو ارائه میکنه. با مشخصات فضای رنگ (color space) موجود هم در تصویر و هم روی کانال های مجزا در تصاویر چند کاناله (multi-channel images)، نیازهای پردازش یا پس پردازش (Post-process) تصاویر به فضای رنگ صحیح از بین میره، زمان رو ذخیره میکنه و خطاها رو کاهش میده.

 

معرفی node graph– کاربران ماهر از این به بعد میتونن کانال ها و لایه ها رو به روش بصری، قدرتمندتر و با صرفه تر با اولین مرحله از معرفی node graph (گراف گره ای) در MARI، خلق و ویراش کنن. به عنوان گزینه ای اضافه بر سیستم لایه قدیمی به منظور اضافه کردن کانال ها و لایه ها، حالا میتونید مستقیم در node graph کار کنید،node هارو انتخاب کنید و به هم وصل کنید تا بافت سطح نهایی رو بسازید.

 

گروه های سفارشی گره ها – با دسترسی جدید به node graph، کاربران پیشرفته میتونن عملکردهایی که به طور متناوب استفاده میشند رو در یک گروه سفارشی از گره ها (nodes) ترکیب کنن که به عنوان یک موجودیت به نظر میرسه، مشابه با ویژگی Gizom ی نرم افزار NUKE؛ میتونید تعیین کنید چه ویژگی هایی نمایش داده بشن، پیچیدگی های اضافی رو کاهش بدید. Gizmo ها قابل خروجی گرفتن (export) برای استفاده در پروژه های دیگه، یا اشتراک گذاری با دیگران هستند.

 

 

Shader های Arnod, V-Ray, Unreal و Redshift shader (سایه پردازها) ی جدید برای شبیه سازی استاندارهای صنعت رندر و موتورهای بازی (game engines) – Arnold، V-Ray، Unreal و Redshift – طراحی شده اند، به شما اجازه میدن تا بافتتون رو بر اساس نتیجه نهایی مورد انتظار نقاشی کنید، پیش نمایش های واقعی تری رو فراهم میکنه و به شما اطمینان میده که بافتتون اونجوری که انتظار دارید کار میکنه.

 

 

پشتیبانی از FBX geometry – با هماهنگی طیف وسیعی از راه حل های 3D اختصاصی و طرف سوم (third-party) و فراهم کنندگاه منبع، با پشتیبانی جدید از خواندن اَشکال در فرمت فایل پذیرفته شده FBX. با MARI 3، میتونید یه نمای درختی از محتویات فایل FBX ببینید و تصمیم بگیرید که کل سلسه مراتب درخت یا فقط گره های انتخابی فرزندش رو وارد کنید.

 

Session scriptsSession Scripts جدید در MARI 3 بهتون اجازه میده تا یه آرشیو کم حجم از پروژتون رو که میشه با آرشیوهای دیگه ترکیب کرد، و تمام داده ها رو سالم نگه داشت، ایجاد کنید. توانایی ادغام (merge) پروژه ها به شما اجازه میده تا موجودیت های داخلش رو با موجودیت های دیگه ببینید، داده های مفید رو برای استفاده دوباره به اشتراک بگذارید، یا یه قالب (template) برای پروژه بسازید.

 

 

API های یکپارچه سازی رندرگیریMARI 3 چهار API جدید که به استودیوها برای همگام سازی MARI با مسیر کاری رندرشون، کاهش نیاز به انتقال فایل ها بین برنامه ها و در نتیجه سرعت بیشتر و درک دقیق تری از محتوای نهایی منجر میشه، ارائه میکنه. کاربردهای های بالقوه شامل پنجره نمایش بلادرنگ (real-time)، رندر تحت شبکه و texture baking میشه.

 

Texture Transfer بهبود یافته – سیستم MARI’s Texture Transfer (انتقال بافت MARI) از داده های تولید شده ابر نقاط (point cloud) برای انتقال بافت ها بین دو مدل مختلف، بدون نیاز به تطبیق ساختار یا UV ها استفاده میکنه. در MARI 3، متیونید از این داده برای تولید ارتفاع و نگاشت های طبیعی (normal maps) بین مدل های پر و کم polygon، یکپارچه و بدون مرز مشخص بین قسمت های مدل استفاده کنید و به طرز صحیح UV های رو هم اومده (overlapped) رو منتقل کنید.

 

Entity Locators – تبدیل، چرخش و تغییر مقیاس اَشکال با Entity Locators (تعیین موقعیت موجودیت ها) جدید راحت تر هست. Entity Locators یه کنترل کننده 3D رو ارائه میده که دقت بصری رو در هنگام تغییر مکان شکل، داخل پنجره نمایش MARI با استفاده از ابزار Move بیشتر میکنه.

 

 

Safe mode Safe mode (حالت امن) جدید در MARI 3 راحت ترین روش عیب یابی رو با جدا کردن کاربر و مسائل محیط، در حین عیب یابی ارائه میکنه.

 

دسترسی گسترده تر به گروه های انتخابی – توسعه دهندگاه و TD ها حالا میتونن به گروه های انتخابی (selection groups) از طریق Python API دسترسی داشته باشند، که بهشون اجازه دستکاری بخش های مختلف شکل رو از طریق کدنویسی (scripting) و خوکارسازی عملکردهای مرتبط میده. به علاوه، هنرمندان حالا میتونند به طور مستقیم به گروه های انتخابی با کلیک روی اونها روی مدل در نمایش دهنده (viewer) دسترسی داشته باشند.

 

 

 


منبع: The Foundry.


 

  • هیچ نظری یافت نشد
افزودن نظر

جستجو

آخرین خبر

تریلر داستان Jack the Ripper از Assassin’s Creed Syndicate

 


به Evie Frye برای متوقف کردن بدنام ترین قاتل سریالی Jack the Ripper کمک کنید.

 

ادامه مطلب...

Facebook
Facebook
Telegram
Telegra,
Google
Google

CGCube. استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است