امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 مقدمه

این آموزش رو نوشتم برای اینکه آموزشهای تنظیم طرح ( Blueprint ) های زیادی واسه 3Ds Max دیدم اما نه به این شکل ، برای همین خواستم روش خودم رو به اشتراک بذارم. فایده استفاده از این تکنیک این هست که میتونید طرحتون رو به صورت شفاف ببینید و فقط خطوط رو به صورت رنگی کاملاً واضح تشخیص بدید.

 

این آموزش همینطور تکنیکهای پیشرفته نگاشت ( Mapping ) بروی جعبه ( Box ) رو به جای استفاده از چهار صفحه ( Planes ) که تو آموزشهای دیگه هست رو نشون میده.

 

بخش اول – فتوشاپ ( Photoshop )

 

 

 

 

تو این بخش یاد میگیرید که چطور از فتوشاپ برای تنظیم طرحتون برای استفاده توی 3Ds Max کمک بگیرید.

فتوشاپ - 01

 

 

ابتدا طرحتون رو توی فتوشاپ باز کنید.

فتوشاپ - 02

 

 

ابزار Rectangular Marquee Tool ( یا کلید M ) رو انتخاب کنید و بخشهای مختلف تصویر رو جدا کنید و توی یه فایل جدید پیوست ( Past ) کنید. من اینجا برای هر کدوم اسم گذاشتم.

فتوشاپ - 03

 

 

حالا هر نما رو به صورت جداگونه دارید.

فتوشاپ - 04

 

 

با ابزار پاک کن ( Eraser ) بخشهایی که نمیخوام مثل اعداد و خطوط اضافی رو پاک میکنم.

فتوشاپ - 05

 

 

دوباره با ابزار Rectangular Marquee Tool ( M ) بخشهای سفید بین لبه تصویر و لبه های شی ام رو پاک میکنم. این مراحل رو برای تمام نماها تکرار کنید. این مرحله برای از بین بردن هرگونه پیسکل اضافی احتمالی هست تا بتونیم وارد مرحله بعد بشیم.

فتوشاپ - 06

 

 

از منوی Image > Trim رو انتخاب کنید و Ok رو انتخاب کنید.

فتوشاپ - 07

 

 

همونطور که میبینید این کار تمام بخش های اضافی رو جدا کرد و فقط بخشی که جسممون توش هست رو نگه داشت. اگر قسمت پنجم رو انجام نمیدادیم الان بخشهای سفید باقی مونده بود. گرچه این اتفاق ممکن هست برای همه طرحهای که استفاده میکنید نیفته.

فتوشاپ - 08

 

 

این مرحله رو برای تمام نماها تکرار کنید. زیاد نگران تناسب عکسها نباشید چون توی 3Ds Max این کار رو انجام خواهیم داد.

فتوشاپ - 09

 

 

حالا از منوی Image > Adjustments > Inver ( یا میانبر CTRL + I ) تمام عکسها رو معکوس کنید ( Invert ) . با این کار بخشهای سفیدی که قبلتر با پاک کن پاک کردید به رنگ سفید دیده خواهند شد. برای از بین بردن سفیدی ها رنگ پس زمینه ( Background ) عکستون رو به سیاه تغییر بدید.

فتوشاپ - 10

 

 

به Image > Adjustments > Brightnes/Contrast برید و Contrast رو به +30 برای تمامی نماها تغییر بدید. این کار برای ایجاد کامل سیاهی و سفیدی و از بین بردن رنگهای خاکستری هست. ممکنه این کار بسته به طرحی که دارید نیاز نباشه یا به عدد دیگه ای نیاز داشته باشه.

فتوشاپ - 11

 

 

طرح ها برای استفاده در 3Ds Max آماده هستند.

فتوشاپ - 12

 

 

هر عکس رو با فرمت PNG از طریق File > Save ، ذخیره کنید.

 

جستجو

آموزش تصادفی

به عنوان یه مدلساز 3D باید مجسمه سازی بلد باشم؟

 


قبل از برنامه های مجسمه سازی (Sculpting)‌ مثل ZBrush و Mudbox، مدلسازی 3D به طور کلی شامل تکنیک های مدلسازی جعبه ای (box modeling) برای ساخت موجودات، کاراکترها و محیط در هر چیزی از فیلم ها گرفته تا بازی های ویدیویی بود. اما، با گذر زمان، از این برنامه ها برای ساخت این مدلهای 3D استفاده شد. حالا، برنامه های مجسمه سازی از اهمیت ویژه ای در این صنعت برخوردار هستند، به مدلساز اجازه میدن تا جزئیات پیچیده ای رو که با تکنیک های سنتی مدلسازی جعبه ای ناممکن بود یا زمان خیلی زیادی میبرد رو خلق کنه. مجسمه سازی ممکنه در ابتدا کمی ترسناک به نظر برسه، به خاطر این که روش بسیار متفاوتی از مدلسازی سنتی داره، و به معنای واقعی کلمه مشابه مجسمه سازی با گِل هست، فقط تو محیط دیجیتال.

 

ادامه مطلب...

Facebook
Facebook
Telegram
Telegra,
Google
Google

CGCube. استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است